Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Superb vs Octavia co wybrać i dlaczego?

    Witam,
    Tak się złożyło że stanąłem przed wyborem zakupu nowego auta. Oczywiście nie jest idealnie bo mam swoje ograniczenia

    Napaliłem się na Superba 2.0 TDI 4x4, no ale niestety to jest strasznie drogi silnik, z którego jednak nie chciałbym rezygnować.

    Czyli mam do wyboru ubogą wersje Superba (AMBITION) albo rozszerzoną Octavie (CLEVER). Oba w Kombi.

    Różnice w wyposażeniu to głównie:
    - S3 w kolorze biały niemetalizowany | w O3 praktycznie dowolny
    - S3 felgi alu 16tki | w O3 17tki
    - S3 podgrzewane fotele przod | O3 podgrzewane fotele tyl i przod
    - S3 skrzynia biegów manual | O3 skrzynia biegow AUTOMAT
    - no i teraz do O3 mozna dołożyć jeszcze kilka rzeczy, typu przyciemniane szyby, dodatkowe gniazdka, kamere cofanie, podgrzewana kierownice i pewnie jeszcze jakies drobiazgi. W S3 juz sie limit konczy.

    Stąd moje pytanie: Jaka jest faktycznie różnica między Superbem a Octavią?

    Wiem, że pytanie mega otwarte i opinii może być tyle co użytkowników tego forum, ale chętnie je przeczytam, może któraś spowoduje je będe umiał podjąc decyzje.
    PS.
    A może Toyota Avensis
    Ostatnio edytowany przez emmjot; 43500.

  • #2
    Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
    A może Toyota Avensis
    to już zostań przy swoich pomysłach...
    Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
    Jaka jest faktycznie różnica między Superbem a Octavią?
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Szukasz auta 4x4 ??
      Szukasz auta manual czy automat ??
      Szukasz auta benzyna diesel ??

      Najpierw na TE pytania sobie odpowiedz a potem bedziesz myslal dalej, bo tak to bladzenie we mgle...

      Avensisa 4x4 nie ma, wiec juz na starcie to pytanie rozbija sens tego posta.... przypominaja mi sie kupujacy, co przyjezdzali po moja O2 TDI DSG i narzekali, ze to nie benzyna w manualu
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        subiektywnie ja bym brał superba, po prostu bardziej mi się podobają no ale fakt, musisz sam wiedzieć czy chcesz benzyne czy diesla i manual vs automat, na te dywagacje nikt Ci nie poda rozwiązania ja gdybym kupował nowe auto to pewnie automat bo i tak głównie kręce się po mieście, więc wygoda jest bardzo istotna ;p

        Komentarz


        • #5
          Silnik juz wybrany 2.0 TDI 4x4
          Pytanie czy w biedniejszym Superbie czy bogatszej Octavii?

          Komentarz


          • #6
            zadaj sobie pytanie jeszcze czy tak duże auto jak S3 jest Ci potrzebne,jeśli tak to masz odpowiedz
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              chyba nie jezdziles nimi to trochę inne swiaty czyt. segmenty Superb to wieksze lepsze wygodniejsze bezpieczniejsze auto ale nie kazdy tego chce bp O3 też ok.
              Sławka wozi Superb 2 FL
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                Silnik juz wybrany 2.0 TDI 4x4
                Pytanie czy w biedniejszym Superbie czy bogatszej Octavii?

                I dalej nie ustalilismy czy automat czy manual i takie bez sensu klepanie w klawisze bedzie dalej.

                S3 2.0TDI z 4x4 i DSG 7 biegowym (DQ381) jest tylko w wersji 190KM i taki Ambition kosztuje okolo 140tys

                O3 2.0TDI 4x4 i DSG 6 biegowym (DQ250) ma 183KM i wersja Style kosztuje ~120tys
                O3 2.0TDI 4x4 i DSG 7 biegowym (DQ381) ma 150KM i wersja Style kosztuje ~119tys

                Moim zdaniem problem ogranicza sie do czego innego na dzisiaj. W zwiazku ze zmianami w normach emisji spalin na dzis sa auta z placu w cenach do negocjacji bo beda oprozniac place do konca roku. Nie tylko Skoda zacznie od wrzesnia wyprzedaze. A auta do produkcji co tak naprawde bede mialy i ile bede kosztowac dowiemy sie we wrzesniu, jak producentom uda sie uzyskac homologacje na te auta.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Podsumowując to totalnie wyszedłem po za planowane rozwiązanie.
                  Najpierw napisze co mną kierowało:
                  Faktycznie do Superba nie mają dostępnych silników 2.0TDI 110kW 4x4, za to jest ten mocniejszy i z DSG - ale za to dużo droższy.
                  Zasiadlem do Octavii 3 i wiecie co... poczułem sie jak w mojej Octavii 2 ...a jednak liczyłem na jakiś efekt Wow
                  Za to mój wzrok skierował się na stojącego tuż obok Kodiaq'a. Niestety napęd 4x4 odpadał... za to przestrzeń jaką oferuje jest niesamowita. Takie lekkie Wow było
                  A więc Kodiaq 2,0 TDI FWD DSG!
                  Czas pokaże czy to był dobry wybór ... póki co jaram się jak nastolatek
                  PS.
                  Oczywiscie tutaj napisałem tylko ogólnie czym się kierowałem... uwierzcie wybór nie był łatwy i wiele wersji brałem pod uwagę.
                  Dzięki wszystkim za opinie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                    Kodiaq 2,0 TDI FWD DSG!
                    Kierunek poniekad sluszny, ale to FWD przekresla jak dla mnie kazde auto ktore ma byc SUVem lub cross overem - niestety.

                    A czemu nie Tiguan ??
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Tu nie przekreśla, bo to ma być bardziej pojemna alternatywa dla aut do jazdy po asfalcie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                        Tu nie przekreśla, bo to ma być bardziej pojemna alternatywa dla aut do jazdy po asfalcie.
                        Miałes na mysli słowo "samochodów" ? Bo w języku polskim nie ma słowa "aut". nawet w dopełniaczu czasu teraźniejszego. Wiec nie wiem czy wszyscy Cie zrozumieją. Wypowiadaj sie następnym razem tak jak tego wymagasz od innych . Pozdrawiam
                        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                        Komentarz


                        • #13
                          auto – Wielki słownik W. Doroszewskiego PWN

                          Napisz im, żeby to usunęli ze słownika.

                          Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

                          nawet w dopełniaczu czasu teraźniejszego.
                          Rzeczownik odmieniany przez czasy - to jest świetne!
                          Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            auto – Wielki słownik W. Doroszewskiego PWN

                            Napisz im, żeby to usunęli ze słownika.


                            Rzeczownik odmieniany przez czasy - to jest świetne!

                            Panie Jan Miodek , przepraszam , odmiana przez przypadki w liczbie mnogiej . wiedziałem ze nie umknie Ci uwadze błąd jezyka polskiego ,

                            Nie bede pisał do słownika , dla mnie poprawne słowo to "samochód" a nie auto amen

                            2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                            Komentarz


                            • #15
                              No i widzisz jak się kończy mądrzenie się w temacie, którego się nie zna.

                              Komentarz


                              • #16
                                weź wrzuć na luz
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez emmjot Zobacz wpis
                                  ..... Jaka jest faktycznie różnica między Superbem a Octavią?[/B]

                                  Wiem, że pytanie mega otwarte i opinii może być tyle co użytkowników tego forum, ale chętnie je przeczytam, może któraś spowoduje je będe umiał podjąc decyzje.
                                  PS.
                                  A może Toyota Avensis
                                  Wszystko zależy od tego do czego ma służyć samochód. Jak głównie trasy to komfort S jest wyraźnie wyższy. Jak miasto - to O zdecydowanie łatwiej zaparkować. Avensis nie ma 4x4 w żadnej opcji. Kodiaq na autostradzie będzie bardziej wrażliwy na boczny wiatr.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X